Claw logo


O hře
Příběh Klady x Zápory Min. konfigurace Replay Movies DVD obal Souboje

Příběh
Claw Ústřední hrdina hry Captain Claw je neomezeným vládcem sedmi moří. Má početnou posádku, která je za svého kapitána ochotna kdykoliv položit život. několik let před událostmi, kterými se zabývá tato hra, byla vyhlášena a královou rukou podepsána proklamace následujícího znění: "Za četné zločiny proti království a za opakované ničení a krádeže majetku knížectví Cocker Spaniadra a za soutavné znevažování autority koruny vypisujeme odměnu 1 000 000 zlaťáků za zajetí a předvedení živého či mrtvého kapitána Nataniela Clawa , strašlivého piráta, známého bandity a nepřítele království."
Tak začala honba na Clawa. Pokoušeli se jej chytiti mnozí, ale neúspěšně. La Raux Jednoho dne ale Clawovu loď dostihl a potopil kapitál La Raux - vysoký důstojník ve službách Jeho královské Milosti. Claw a jaho posádka tedy putovali do vězení jménem La Roca. ve své pak kapitán nalezl dopis od bývalého vězně Edwarda Tobina, který byl stejně jako Claw, za zločiny proti koruně odsouzen na doživotí. amulet Tobinův dopis popisoval amulet devíti životů - mystický aktefakt, který podle legendy poskytuje svému majiteli skoro věčný žiot. Tento dopis dodal kapitánovi energii a novou chuť do života. Utekl z vězení a začal hledat chybějící klenoty amuletu.

A tady teprve začíná hra a Vaším úkolem je zbývající části mapy která Vás dovede k cíli (první kousek je u dopisu v cele) a všechny tyto klenoty do amuletu za pomoci magie, pistole, meče a dokonce dynamitu:)) najít a teprvě až je najdete tak můžete okusit jeho magickou moc.

Klady x Zápory
Největším záporem této hry je její stáří, už by to chtělo novou verzi ve 3D :-). Ale jinak žádné zápory nemá. Nejlepší věs na této hře složitost (nemyslím složitost ovládání), ale hry.Ze začátku hra vypadá jednoduše a myslíte si že já budete mít a chvíli dohranou ale opak je pravdou. Než přijdete na to jak vyhrát všechny souboje a než dojdete až do posledního kola tak si pořádně zahrajete.

Minimální konfigurace
  • Pentium 75 MHz
  • 16 MB RAM
  • Windows 95

Replay Movies
Super věcička. Hned na začátku je video lodní bitvy jak La Raux zajme Clawa a uvězní to ve své pevnosti La Roca. Navíc po každém vyhraném souboji se Vám pustí další část videa. A každá další je stále zajímavější a zajímavější.

DVD obal
dvd obal dvd obal

Souboje
Souboje jsou tou nejzajimavější částí hry, protože na každého nepřítele platí něco jiného a Vy musíte přijít na to co. Popíšu Vám zde jenom jak útočí né jak nad nima vyhrát, protože by to pak byla hrozná nuda.; -)

La Raux
Úplně první souboj. Musíte ho porazit abyste utekl z vězení a získal první klenot do artefaktu. Je to velmi jednoduché jenom po Vás pude měčem. nic víc.
La RauxTahle bude pořád skákat a práskat bičem. Ale jinak taky není těžký jí zabít.
Katherine
KatherineWolvington
Ten bude akorát furt střílet a (naštěstí :-)) nebude skákat
WolvingtonTohle je snad nejzajímavější souboj ze všech. Bude nahoře na lodi takže k němu nemůžete abyste ho probodli nebo zastřelili a navíc po Vás bude házet bomby, střílet z děla a posílat další bojovníky.
Gabriel
GabrielMarow
Tady není problém ani tak Marow ale jeho papoušek, který na Vás bue furt nalítávat. Stačí ho párkrát trefit a už to bude v pohodě.
MarowMluví docela zvláštní řečí ;-) Ale jinak moc zbraní nemá. Jenom pěsti a chapadla.
Aquatis
Aquatis
Red Tail
Opět další co má spoustu zbraní. Pistoli, nože, vítr... Ale dá Vám 2 klenoty !!!
Red TailPoslední (a nejtěžší) souboj. Omar nemá skoro žádné zbraně ale nejhorší je prostředí. Skoro všude láva a v ní ohnivá ruka, která po Vás hází koule.
Omar
Omar